Technológie

Zvažujete obnovu technológií lakovne alebo plánujete výstavbu novej? Ak je odpoveď áno, radi Vám ponúkneme našu pomoc a podporu pri jej návrhu a rozložení.

Aká je ideálna lakovňa? Mala by byť veľká, moderná, so špičkovým vybavením alebo na perfektnom mieste? Existuje niekoľko metód, princípov a parametrov pre zodpovedanie týchto otázok a vytvorenie ideálnej lakovne

V skutočnosti je odpoveď jednoduchá. Jedna jediná ideálna lakovňa neexistuje, ale my vieme ako zabezpečiť, že Vaša lakovňa bude ideálna pre Vás.

Náš skúsený návrhár lakovní Vám pomôže vytvoriť Váš optimálny pracovný priestor. S viac ako 15-ročnými skúsenosťami s návrhmi lakovní a viac ako stovkou úspešných projektov Vám garantujeme, že spoločne pre Vás vytvoríme, obnovíme alebo optimalizujeme Vašu ideálnu lakovňu. Nemusí byť obrovská, nemusí byť na perfektnom mieste alebo s najdrahšou technológiou. Musí však byť zaručené, že je optimálne navrhnutá pre Vás.

Aj malá zmena môže byť veľkým skokom vpred! Poďme do nej spoločne!

Ďalšie technológie a zariadenia

Centrálne odsávacie systémy a odsávacie zariadenia

Centrálne odsávacie systémy brúsneho prachu sú vhodné pre väčšie prevádzky, kde je potreba brúsenia na viacerých miestach naraz alebo len občas. Výrobca RUPES má v tejto oblasti dlhoročné skúsenosti a ponúka systémy pre prácu dvoch až dvanástich pracovníkov (pracovných miest).

Princípom je odsávanie prachu z náradia, ktorý vznikol pri brúsení na jedno zberné miesto. Týmto centrom systému je odsávacia turbína umiestnená v technickom zázemí. Z nej je rozvetvený rozvod pre odsávanie prachu a energetické napojenie pracovného náradia, či už elektrického alebo pneumatického. Tieto terminály teda poskytujú na potrebnom mieste napojenie na odsávanie, stlačený vzduch a elektriku podľa potreby. Terminály môžu byť umiestnené pri stene alebo na výkyvnom 3m alebo 6m dlhom ramene s veľkým akčným rádiusom. Nemusíte sa tak starať o káble a hadice rozťahané po zemi. Takýto systém je možný včleniť aj do prípravného pracoviska alebo v priemysle to veľkej výrobnej haly s mnohými stanovišťami.

Zabezpečenie odsávania výbušného prachu s potrebou ATEX certifikácie tiež nerobí problém. Výrobca má riešenia aj pre takto náročné aplikácie. Ak už potrebujete zabezpečiť ktorúkoľvek z týchto vecí, neváhajte a obráťte sa na nás s dopytom.

Infražiariče a UV žiariče

Infratechnológia sa používa v autoopravárenstve mnoho rokov a je známa ako efektívny nástroj pre rýchle sušenie materiálov a úsporu nákladov. Napriek tomu, že ide o investíciu, jej návratnosť sa pri pravidelnom používaní rýchlo vráti na vyššej produktivite a šetrení nákladov na vykurovacie médium v kabíne. Navyše, pri správnom dodržiavaní technologických postupov zvyšuje kvalitu práce a znižuje chybovosť a reklamácie.

Technológia UV znie síce ako hudba budúcnosti pre autoopravárenstvo ale pravdou je, že už teraz si môžete dovoliť používať UV vytvrdzujúce produkty, ktoré skracujú proces sušenia z desiatok minút na 2-20 sekúnd! Presvedčte sa!

V našej ponuke nájdete infražiariče a UV žiariče od nemeckého výrobcu B-TEC či renomovaného výrobcu IRT alebo Colad.

Vybavenie a zariadenia lakovní

Pre čo najlepšiu organizáciu práce v lakovni je potrebné si udržiavať poriadok a prehľadnosť a praktickosť. Váš čas je to najcennejšie a nikdy nie je nazvyš.Pracovisko vybavené špeciálne určenou miestnosťou pre miešanie farieb, organizérmi, pojazdnými skrinkami, účelnými stojanmi a držiakmi dielov, nerezovým prípravným stolom pre lakovníka s praktickou výbavou a odsávaním alebo dvojitá automatická umývačka pre vodouriediteľné a rozpúšťadlové materiály od firmy B-TEC, ktorá má schválenie aj od svetových výrobcov pištolí. To všetko tvorí pomocníkov pre vašu produktivitu a komfort práce.

Kvalita stlačeného vzduchu je rovnako kľúčová ako samotná pištoľ, preto je portfólio výrobcu striekacích pištolí SATA doplnené aj o filtre stlačeného vzduchu najvyššej kvality, na ktoré sa môžete spoľahnúť. Či už potrebujete zabezpečiť 100% technicky čistý vzduch pre striekanie alebo ako napojenie dýchacej masky/kukly pre lakovníka v striekacej kabíne.

Výrobca USI Italia má v ponuke okrem striekacích kabín a prípravných pracovísk aj ich doplnky. Modulárne miestnosti na miešanie farieb vybavené odsávaním a osvetlením. Vyrába sa na mieru zákazníka a môže tvoriť ich technologickú súčasť v jednotnej línii. Miešareň ako samostatná miestnosť je nevyhnutná pre vhodné skladovanie náterových látok podľa predpisov, zabezpečenie miesta pre miešanie a váženie farieb pri kvalitnom osvetlení a v bezprašnom prostredí. Slúži aj ako príručný uzamykateľný sklad materiálu.