Projektovanie lakovne

Zvažujete obnovu technológií lakovne ale bo plánujete výstavbu novej?

Srdcom lakovne vždy bola striekacia kabína ako najväčšia technologická súčasť. Neskôr sa k nim pribudli prípravné pracoviská, v ktorých sa vykonáva samotná príprava pred lakovaním. 

Naša firma je výhradným dovozcom poprednej značky striekacích kabín USI Italia, ktorá okrem štandardných striekacích kabín ponúkala vždy aj inovatívne systémy ako žiaden iný výrobca. Najvyššia rada USI Italia Chronotechnapríklad poskytuje sledovanie a plánovanie zákaziek pre manažéra lakovne, optimalizáciu spotreby elektriky a vykurovacieho média v každom procese riadením rýchlosti a výkonu podľa použitých lakovacích materiálov alebo aj vysokovýkonné ventilátory, ktoré dodávajú rovnaké množstvo vzduchu pri menšom elektrickom príkone ako štandardné ventilátory

Ponúkame striekacie kabíny rôznych veľkostí pre osobné (štandardne 7x4m alebo 8x4m) ale i nákladné vozidlá a kamióny s termoventilačnou jednotkou s výkonnými ventilátormi a vykurovaním na zemný plyn, propán, naftu, ľahký vykurovací olej, horúcovodné batérie alebo elektriku.

Prípravné pracoviská poskytujú vyhradený priestor pre kvalitnú prípravu pred samotným lakovaním a za istých okolností poskytujú aj možnosť opravy dielu lakovaním na jednom mieste od začiatku do konca procesu. Ich úlohou je intenzívna výmena vzduchu v priestore prípravy, čím sa eliminuje prašnosť a výpary z látok, ktoré sa v ňom aplikujú. Odstraňujú i zvyškové prestreky po aplikácii niektorých striekaných látok a zachytávajú ich v niekoľkých filtračných vrstvách pracoviska.

Na výber je neuveriteľné množstvo rôznych kombinácií a konfigurácií, z ktorých si zákazník vie vybrať to čo je pre neho najvhodnejšie. Pracoviská môžu byť s jedným až tromi stanovišťami pri pohone jednou ventilačnou jednotkou. Táto môže byť doplnená o vykurovanie horákom, recirkuláciou. Odsávanie môže byť cez podlahové rošty alebo cez zadnú odsávaciu stenu (ktorá je nenáročná na stavebné úpravy). Pracovisko môže byť podľa prianí zákazníka ďalej vybavené závesmi alebo elektrickými roletami, osvetlením, integrovaným infražiaričom na podvesených koľajniciach, elektro-pneumaticko-hydraulickým zdvihákom, integrovaným centrálnym odsávacím systémom prachu a mnohými ďalšími doplnkami.

Ak už potrebujete zabezpečiť ktorúkoľvek z týchto vecí, neváhajte a obráťte sa na nás s dopytom.

Radi prekonzultujeme to pravé riešenie pre Vás.