Príslušenstvo

Naša firma ponúka kompletné portfólio produktov, ktoré súvisia s lakovaním. Na to, aby ste kompletne vybavili svoju lakovňu od utierky až po brúsky, vysávače prachu, striekacie pištole, či vybavili každodenné zásobovanie materiálom, nás stačí osloviť.

Nájdete u nás všetko potrebné či už patríte medzi veľké autorizované servisy alebo garážové dielne. Máme čo ponúknuť každému vo všetkých segmentoch.

Príslušenstvo produkty

Striekacia technika

Striekacia pištoľ je to hlavné čo robí lakovníka lakovníkom. Preto niet pochýb, že je namieste uspokojiť sa len s najvyššou kvalitou. Preto aj my spolupracujeme s popredným svetovým výrobcom striekacích pištolí SATA, ktorý ponúka kompletnú škálu top produktov pre autoopravárenstvo, stolárov, či priemysel.

štole pre autoopravárenstvo sú zamerané na najvyššiu možnú mieru kvality nastriekaného povrchu pre rôzne materiály. Pre priemysel a stolárov sú zasa určené rôzne typy pištolí na špeciálne aplikácie, či už s externou nádobou, tlakovým prívodom cez materiálovú hadicu, či hornú nádobku. K dispozícii sú aj rôzne špeciálne nadstavce pre striekanie dutín, trubiek či ťažko dostupných miest. Doplnkom vo výrobnom programe SATA sú tlakové nádoby, hadice, jednorazové RPS nádobky, ochrana dýchania, či filtrácia stlačeného vzduchu.

Stroje a ručné náradie

Každý zákazník má iné potreby a požiadavky na ručné náradie. Či už je to ručné náradie rôznych veľkostí pre manuálne brúsenie alebo pneumaticky či elektricky poháňané. Firma RUPES, Festool a Hamach, ktorých stroje ponúkame, majú vo svojom portfóliu všetko potrebné náradie pri príprave pred lakovaním alebo pre konečnú úpravu povrchu po nastriekaní.

RUPES bol založený v roku 1947 a má bohaté skúsenosti s náradím pre autolakovne či priemysel, medzi ktoré patria excentrické brúsky, planetárne či orbitálne brúsky, leštičky rotačné či excentrické, špeciálne náradie s unášacími doskami rôznych tvarov, či už klasické kruhové alebo delta tvar.

Festool ponúka rovnako širokú škálu strojov a známa je svojou kvalitou a záručným či pozáručným servisom. Ponúka stroje pre autolakovnícky priemysel ale vo veľkom sa orientuje aj na stolárov.

Hamach ponúka výber najpoužívanejších strojov a známy je hlavne použitím kvalitnej technológie od firmy Hutchins.

Všetci traja spomenutí výrobcovia ponúkajú taktiež priemyselné vysávače určené pre odsávanie brúsneho prachu z brúsnych strojov. Dostupné sú v rôznych výkonových verziách či veľkostiach, rozlišujú sa požadované filtračné triedy L a M alebo pohon napojeného náradia – elektrického alebo pneumatického. Samozrejmosťou je spúšťanie náradia a odsávania súčasne v automatickom režime alebo možnosť vybrať si systém s automatickým čistením filtra. Doplnkom sú odsávacie hadice v rôznych prevedeniach (pre elektrické/pneumatické náradie), triede ochrany (normálne/antistatické) a dĺžkach.

Výber vhodného náradia nemusí byť zrovna jednoduchý, preto nás neváhajte kontaktovať. Radi Vám s výberom pomôžeme.

Leštenie

KLeštenie si zaslúži kategóriu samo o sebe. Nie náhodou sa v posledných rokoch objavujú detailingové štúdiá, či experti venujúci sa len tejto činnosti. Či už patríte medzi nich alebo do autoopravárenského priemyslu, máme pre Vás všetko potrebné.

Naša firma spolupracuje už 20 rokov s výrobcom RUPES, ktorý za posledné roky spravil výrazný skok v technike pre leštenie a dostal sa na čelné pozície sveta v leštení so svojími leštiacimi strojmi i príslušenstvom, leštiacimi pastami a taniermi. V roku 2019 sme sa stali ako prví na Slovensku a v strednej Európe Autorizovaným tréningovým strediskom RUPES (RUPES Authorized Training Centre), ktoré je súčasťou nášho školiaceho centra.

Okrem toho ponúkame leštiaci systém 3M a stroje Festool, ktorí patria dlhodobo k tradičným výrobcom materiálu pre leštenie a stále patrí k najpredávanejším na trhu hlavne v oblasti autoopravárenstva.

Personálna ochrana zdravia a hygiena

Bezpečnosť pri práci je na prvom mieste. Hlavne v autolakovníckom remesle, tvorí neoddeliteľnú súčasť pracovného času. Pre zabezpečenie adekvátnej ochrany zdravia pri prípravných prácach alebo striekaní náterových látok máme pre Vás ponuku ochranných rukavíc, respirátorov, jednorázových overalov aj overalov na opakované použitie a okuliarov.

Samostatnou kategóriou tvoria ochranné masky a kukly s nezávislým prívodom vzduchu na dýchanie počas aplikácie náterových látok od firmy SATA alebo 3M, ktoré je možné podľa potreby dopĺňať príslušenstvom ako je ohrievač alebo zvlhčovač vzduchu. Tieto systémy sa napríklad v Nemecku stávajú štandardom pri ochrane dýchacích ciest pri lakovaní, v ťažkom priemysle sú nevyhnutnosťou aj u nás. Na zdraví záleží preto sa neváhajte poradiť s nami o najvhodnejšej ochrane, ktorá správnym spôsobom ochráni Vás alebo Vašich zamestnancov. Vždy platí, že prevencia, je vždy lepšia ako riešenie zdravotných ťažkostí!

Pomocné materiály

Lakovníci vedia, že pre svoju prácu potrebujú neuveriteľné množstvo rozmanitého pomocného materiálu, ktorý je potrebný pri jednotlivých krokoch procesu opravy poškodeného laku alebo pri striekaní nového dielu. Ide hlavne o materiál potrebný pre odmasťovanie, prípravu povrchu, prípravu náterovej látky, brúsenie, maskovanie, tmelenie, striekanie plniču, farby, laku. Samostatnými kategóriami je čistenie náradia, striekacích pištolí alebo údržba veľkých technológií (striekacie kabíny a prípravné pracoviská). Našimi hlavnými partnermi pre dodávku pomocného materiálu sú vysokokvalitné produkty od 3M, Colad, Hamach, Norton, RUPES, Horn & Bauer, StarChem, B-TEC, SATA a mnohých ďalších výrobcov. Ak hľadáte čokoľvek potrebné pre tieto procesy, ste na správnom mieste – u nás!