SLUŽBY
Ponukáme Vám odborný poradenský servis
školenia a iné profesionalné služby
» viac o službách

Novinky

» Späť na úvodnú stránku

D8740 aditívum na plasty do DP4000

 

Aditívum D8740 bolo vyvinuté špeciálne ako doplnok základu DP4000, aby mohol byť používaný na základovanie plastových substrátov bez potreby použitia adhézneho základu na plasty D820, alebo v základu v spreji D8420.

Toto aditívum pridávame do DP4000 namiesto riedidla a takto môžeme plnohodnotne využívať všetky skvelé výhody tohto základu aj na nových nezákladovaných plastových dieloch.

DP4000 je jediný základ, ktorý dokáže eliminovať nutnosť brúsenia, či  ide o brúsenie v rámci procesu prípravy substrátu na aplikáciu podkladu alebo je to brúsenie podkladu, ktoré nasleduje po jeho aplikácii a zaschnutí.

Navyše, vďaka inovačnej technológii, má tento produkt vynikajúci rozlev, výsledkom čoho je excelentný vzhľad a napnutie povrchu vrchného laku po dokončení opravy. Táto vysoká úroveň vzhľadu je porovnateľná s úrovňou,

ktorá sa dosahuje pri použití brúsiteľných podkladov.

Rozdiel je, že v prípade použitia DP4000 je možné skrátiť procesný čas prípravy najmenej o 50 %.

 

DP4000 odstraňuje nutnosť brúsenia ochrannej výrobnej vrstvy elektroforézy na nových dieloch

  Redukcia procesných časov

  Zvýšenie efektivity práce

  Podpora ochrany proti korózii vďaka ponechaniu

  vrstvy elektroforézy

 

 

Ideálny pre plasty

DP4000 je excelentným produktom pre priamu aplikáciu nielen na väčšinu pevných plastov, ale aj na všetky ostatné nazákladované plastové diely s použitím aditíva D8740.

DP4000 je tiež ideálnym podkladom pre zložito tvarované plastové diely, kde umožňuje ich lakovanie bez toho, aby dochádzalo k vzniku slzových alebo záclonových stekancov.

  Jednoduchá aplikácia

  Žiadna tvorba stekancov alebo mapám podobných

  ohraničení na citlivých plochách

 

Nový Peugeot 208 Urban Soul v štruktúrovaných farbách

 

Tieto farby karosérie ponúkajú niekoľko predností:
- sú výrazné a zvyšujú hodnotu vozidla. Ich matný a saténový vzhľad zdôrazňuje línie a posilňuje dynamiku a modernosť nového Peugeotu 208. Farby reagujú výrazným spôsobom na svetlo a jeho premeny, na rozdiel od matných odtieňov, ktoré zvyčajne vyhladzujú krivky a tlmia tvary;
- na dotyk prekvapujúco ľahko zrnitá štruktúra farieb okamžite vyvoláva dojem robustného a bezpečného vozidla. Sú odolnejšie a udržujú sa ľahšie než klasické matné odtiene. Sú veľmi odolné proti drobnému poškriabaniu a dobre znášajú časté umývanie - vysokotlakovým prúdom vody alebo v kefovej umývačke (bez použitia vosku);
- výrazné odtiene sú často vyhradené pre malé série. Často sa farba nanáša ručne, čo je veľmi nákladné (cena až 6 000 eur), zatiaľ čo štruktúrované farby u nového modelu Peugeotu 208 sú vo svetovej premiére použité už priamo v sériovej výrobe. Sú cenovo dostupné, pohybujú sa na rovnakej cenovej úrovni ako perleťové laky.

Technicky ide o významný míľnik, o čom svedčí aj prihlásený medzinárodný patent. Použitie týchto farieb vo výrobe priamo v továrni Poissy vo Francúzsku si vyžiadalo takmer štyri roky vývojovej práce. Počiatočné vrstvy (antikorózna úprava, základná vrstva a tónovaný základ) síce zostávajú rovnaké ako pri klasickej metalíze, ale inovácia tkvie v zložení a použití laku. Tento lak obsahuje častice vytvárajúce štruktúru, ale tiež jemné častice oxidu kremičitého a mikroguličky z polyamidu. Častice oxidu kremičitého v živici dodávajú laku jeho matný vzhľad, odolnosť a zrnitosť, zatiaľ čo polyamidové mikroguličky zaisťujú štruktúru.

Vzhľadom na to, že ochranné základné aj povrchové vrstvy sú rovnaké, môže ten istý výrobný robot voliť medzi klasickým a štruktúrovaným lakom. Táto inovácia umožňuje väčšiu flexibilitu vo výrobe, takže je tento typ úpravy dostupný pre všetkých a za priaznivú cenu.

Tieto dva nové odtiene, Ice Grey a Ice Silver, vyjadrujú každý iné vlastnosti:
- Ice Grey je známkou elegancie, modernosti a reprezentatívnosti;
- Ice Silver navodzuje pocit dynamiky, sily a výkonnosti (je napokon k dispozícii v športových verziách 208 GTi a GTi by Peugeot Sport).

Radi Vás zaškolíme a poradíme Vám ako opravovať tieto druhy lakov

 

3M ochranný oblek na leto

 

Ochranný oblek na leto


S nástupom leta býva problém s neznesiteľným teplom v lakovníckej kombinéze. 3M ponúka vo svojom programe oblek v ochrannej triede pre lakovanie so zadnou stranou vyrobenou z priedušného materiálu, v ktorom sa tak nebudete potiť.
Vyskúšajte sami!
Ochranný odev 4535 je výborným produktom, ak hľadáte rovnováhu medzi ochranou, odolnosťou a dodatočným komfortom. Odev je certifikovaný podľa CE Kategórie III, Typ 5/6 a využíva duálnu konštrukciu materiálu s dodatočnými funkciami pre zvýšené pohodlie a vylepšenú akceptovateľnosť pre používateľa.
Vhodné pre lakovanie, nátery a aplikácie, brúsenie a leštenie, čistenie v ľahkej prevádzke, údržba strojov.
Kľúčové charakteristiky:
- Výborná bariéra voči časticiam a limitovanému množstvu chemických kvapalín (CE Typ 5/6)
- Robustný, laminovaný, mikroporézny materiál
- Extra veľký priedušný zadný panel pre vylepšenú cirkuláciu vzduchu a redukciu tepelnej záťaže
Praktický dvojsmerný zips so záklopkou pre dodatočnú ochranu
Pletené manžety s elastickým pásom a členkovou časťou pre vylepšený komfort a voľnosť pohybu
- Minimálne párajúca sa textília
Antistatická ochranná vrstva

http://www.jl.sk/produkty/140s?hlkt=11&sbkt=124&widsubk=1

 

Odteraz aj na Facebooku

 

Odteraz máte možnosť sledovať všetky naše novinky, aktuálne informácie a zaujímavosti zo sveta autolakovania a priemyselného lakovania priamo na facebooku.

Kedykoľvek máte možnosť vyjadriť svoj názor, poprípade podeliť sa s vašimi skúsenosťami, či problémami z daných oblastí.

Dajte nám LIKE a dajte o nás vedieť aj vašim priateľom: www.facebook.com/jlspol

 

 

LHR75+LD30 - sada na opravu nečistôt v laku

 

 

Kompletná sada na zalešťovanie prachových zŕn a iných nečistôt v čarstvom i dozretom laku. Spoľahlivo odstráni menšie i väčšie zrnká prachu.
Sada obsahuje:
- LHR75 - pneumatická excentrická leštička d75mm
- LD30 - orbitálna brúska d30mm
- 992.012 - leštiaca pena hard - d75mm, h25mm (oranžová)
- 992.013 - leštiaca pena soft - d75mm, h25mm (čierna)
- 9.BFKERAMIK - leštiaci gél Keramik Gloss - extra jemný leštiaci gél pre excentrické leštičky, 500ml
- 9.BFDIAMOND - leštiaci gél Diamond Gloss - ultra jemný leštiaci gél pre excentrické leštičky, 500ml
- 9.BFMICROF1 - mikrovláknová jemná handrička pre leštenie
- kufrík
- tričko

Práca s kitom je veľmi jednoduchá:
1) Navlhčíme povrch karosérie
2) Odstránenie zrnka prachu - použijeme brúsku LD30 a mikroabrazivo P3000 (napr. 3M Trizact P3000, obj.č. 50079) alebo na väčšie nečistoty 9µm abrazivo (napr. 3M 9µm hviezdičku, obj.č. 00127).
Po brúsení čerstvých lakov 9µm hviezdičkou sa odporúča zjemniť škrabance brusivom P3000, d75mm (napr. 3M Trizact P3000, obj.č. 50415)
3) Leštenie - čerstvé laky po odstránení nečistoty alebo po leštení agresívnejším brúsnym/lešiacim gélom Quartz - použijeme leštičku LHR75 s leštiacou penou hard a extra jemným leštiacim gélom Keramik Gloss
4) Dokončovanie - pre doleštenie do vysokého lesku, hlavne pri tmavých farbách odporúčame použiť LHR75 + leštiacu penu soft + ultra jemný leštiaci gél Diamond Gloss

Celý postup si môžte pozrieť kliknutím sem na YOUTUBE.com

Pre staršie laky a hlbšie škrabance odporúčame obnovu použitím LHR75 s leštiacou penou hard a jemným gélom Quartz Gloss (nie je v sade)
 

 

DP 4000 2K Základ

 
 

 2K Základy DP 4000 (D8501- G1,D8505 - G5 a D8507 - G7) sú vyvinuté na základe najnovšej technológie základovania a dokáže optimalizovať proces základovania v praxi v prípade, že je použitý v kombinácii s farbenými bázami radu Envirobase HP a vrchnými lakmi Deltron Progress UHS. Je navrhnutý tak, aby poskytoval vysokú kvalitu vzhľadu konečného povrchu porovnateľnú s kvalitou vzhľadu, ktorá sa dosahuje pri použítí brúsiteľných podkladov, ale bez potreby brúsenia pred aj po aplikácii.

Pomer miešania: 2:1:0,5-1

D850x : Tužidlo D8238,D8239 : Riedidlo D807,D812

DP 4000 poskytujú rýchly proces základovania nových dielov. Tento základ môže byť priamo prelakovaný už po 15 min. alebo až 5 dňoch po aplikácii, bez brúsenia.

DP 4000 môže byť aplikovaný u nových dielov priamo na neobrúsenú kataforézu aj pokiaľ je poškodená drobnými škrabancami, ale aj hlbšími ryhami siahajúcimi až na substrát, netreba pred aplikáciou DP 4000 ošetrovať nástrekom vrstvy reaktívneho základu.

 DP 4000 môže byť aplikovaná na:

Dobre očistené nebrúsené elektroforetické povrchy, plochy holých oceľových povrchov, s priemerom až 10 cm bez potreby predchádzajúceho ošetrenia reaktívnym základom, povrch galvanizovanej ocele , pozink, hliník a jeho zliatiny - tak isto prebrúsené na substrát v ploche s veľkosťou do priemeru 10 cm, staré lakované a originálne povrchy, prebrúsené pomocou P320 alebo jemnejším, povrch GRP a iných sklených laminátov, prebrúsených pomocou P120/P240/P320 a polyesterové plniče prebrúsené P120/P240/P320.

 

D8012 Vodou riediteľný epoxidový základ

 
                                

Vodou riediteľný epoxidový základ je dvojkomponentný základ, ktorý má skvelé izolačné vlastnosti na vrstvách lakvacích materiálov, ktoré sú citlivé na pôsobenie organických riedidiel. Vyniká rýchlym schnutím a výbornou odolnosťou proti korózii.

Na vodou riediteľný epoxidový základový plnič je možné priamo aplikovať akýkoľvek 2K základ radu Deltron, UHS vrchný lak radu Deltron Progress alebo vodou riediteľné bázy radu Envirobase a Envirobase HP.

Pomer miešania 8:1:2-3

Základ D8012 : Tužidlo D8212 : Riedidlo T494

 Podklad:

 1. Holá oceľ
 2. Galvanizovaná oceľ
 3. Pozink
 4. Hliník a jeho zliatiny
 5. Elektroforéza
 6. Staré lakované povrchy
 7. Sklolamináty, GRP,
 8. Polyesterové tmely a plniče

 Príprava:

 1. P80 - P120 (za sucha)
 2. P400 (za sucha)
 3. Scotchbrite
 4. P280 - P320 (za sucha)
 5. P280 - P320 (za sucha) / P600 (za mokra)
 6. P280 - P320 (za sucha) / P280 - P320 (za mokra)
 7. P320 (za sucha)
 8. P280 - P120 (za sucha) a na záver s P180 (za sucha)
 

D8015 GREYMATIC

 

 

D8010 Svetlo šedý G1

D8015 Šedý G5

D8017 Tmavo šedý G7

Plnič GreyMatic je univerzálny, rýchloschnúci , ľahko nanášateľný a brúsiteľný. Poskytuje výbornú hrúbku filmu, rovnomerný povrch a trvácny lesk na širokej škále podkladov. Môže byť aplikovaný ako štandardný základový plnič alebo ako plnič s vysokou schopnosťou plnenia. Môže sa sušiť na vzduchu, v peci alebo IR lampou.

Môže byť prelakovaný priamo s Deltron GRS BC, DG, Deltron GRS UHS alebo Enivirobase. Kombináciou D8010, D8015 a D8017, je možné vytvoriť širokú paletu šedej (GreyMatic 1,3,5,6,7). Týmto sa zníži spotreba vrchného krycieho laku a čas potrebný na opravu sa kráti.

  

 

nová priemyselná pištoľ rady SATAjet 1000

 

Multitalent: SATAjet 1000 – nová univerzálna striekacia pištoľ pre priemysel

 

Vďaka možnosti voľby rôznych veľkostí trysiek, je možné dokonale aplikovať široké spektrum rôznych materiálov ako nízko viskózne moridlá, číre laky, štrukturované povrchy a glazúry, ako aj nástrekové lepidlá a iné thixotropické produkty.

Pre špeciálne použitie ako aplikácia materiálu na vnútorné steny trubiek, alebo rebrá radiátorov sú dostupné rôzne nadstavce od 20 do 300 cm, rôznych typov ako 90° zahnutá hlava, štandardné predĺžená hlava, špeciálna hlava s 360° plochým radiálnym lúčom, 30°diagonálny radiátorový nadstavec.

 

 

Pre aplikáciu širokého spektra materiálov je nepochybné, že treba mať poruke rýchlo pripravenú a ľahko čistiteľnú pištoľ. Nielenže je jednoduchá na použitie ale univerzálne nastaviteľný lúč sa môže adaptovať na akýkoľvek objekt. Veľmi jemné rozprášenie farby v kombinácii s vysokou pracovnou rýchlosťou a širokým lúčom dokáže nastriekať povrch veľmi rýchlo. Špeciálne vzduchové kanáliky v rohoch vzduchovej trysky predchádza nahromadeniu materiálu spôsobenému prestrekom. Široké a hladké kanáliky pre tok materiálu zlepšuje jeho prietok a umožňuje tak aplikáciu aj vysokoviskóznych materiálov. Dostupná je v dvoch klasických verziách RP a HVLP, umožňuje použitie rozpúšťadlových aj vodouriediteľných systémov. Je ľahká, užívateľsky jednoduchá, a ergonomicky vyvážená. Jej povrch je ľahko udržiavateľný a korozuvzdorný. Rýchlo vymeniteľný QC závit na vzduchovej hlavici je veľmi ľahké vymeniť pomocou jeden a pol otáčky závitu. QCC patent rýchlo-vymeniteľnej hornej nádobky je tiež samozrejmosťou a teda RPS systém je pre tento typ pištole plne použiteľný.

Dostupná je vo verzii:

 

 so samospádovou hornou nádobkou SATAjet 1000 B:

 

 

 

 sacou nádobkou SATAjet 1000 H:

 

 

 

tlakovým prívodom materiálu SATAjet 1000 K:

  

   

Dostupné veľkosti trysiek:

SATAjet 1000 B HVLP              1,4 – 1,7 – 1,9 – 2,1

SATAjet 1000 B RP                  0,8 – 1,0 – 1,3 – 1,6 – 1,8 – 2,0 – 2,5 – 3,0 – 4,0 – 5,0

SATAjet 1000 K HVLP              0,8 – 1,0 – 1,2 – 1,6 – 2,0

SATAjet 1000 K RP                  0,8 – 1,1 – 1,3 – 1,5 – 1,7 – 2,0 – 2,5 – 3,0

SATAjet 1000 H RP                  1,6 – 1,8 – 2,0

 

Viac info u našich obchodných zástupcov a na tel č. 02/40 20 4117

 

T510 Systém na opravu vnútorných priestorov

 
   

Systém Envirobase High Performance na opravu vnútorných priestorov bol vytvorený preto, aby poskytoval jednoduchý a efektívny postup, použiteľný pri opravách špecifických matných farieb vnútorných priestorov alebo verzií farieb vonkajších plôch s nízkym stupňom lesku.

 

Priamou aplikáciou na povrchy ošetrené elektroforézou dochádza ku vzniku podkladovej farby, ktorá bude presne porovnateľná so vzhľadom originálneho konečného povrchu na vnútorných plochách. To znamená, že tento postup zároveň poskytuje farebný podklad “mokrý do mokrého”, ktorý môže byť za účelom reprodukcie originálneho konečného povrchu vonkajších plôch prelakovaný vrchným krycím lakom, a tým odstraňuje potrebu aplikácie ďalšej vrstvy podkladu.

 Technický list

 

COLAD - FÓLIA STICK & GO

 

STICK & GO (obj. kód 676025) je samolepiaca fólia určená pre podlahy lakovacích kabín, miešacích miestností a stolov, ktorá zanecháva vaše pracovisko stále čisté.

  


 • fólia bielej farby vyrobená z polypropylénu hrúbky 220mikrónov (60cm x 25m) je dobre tvarovateľná a priľnavá.
 • má protišmykovú úpravu a dobrú odolnosť voči chemikáliám a mechanickému poškodeniu.
 • odstránenie je veľmi rýchle a ľahké: jednoducho ju strhnete a odhodíte.
 • šetrí vaše náklady a čas.
 • je ohľaduplná k životnému prostrediu.